Microsoft Windows 10 İnceleme – Bölüm 4

Windows 10 ile ilgili pek çok konuyu incelemeye çalıştık.

Bu bölümde de ayarlar kısmına göz atıp artık incelememizi toparlamaya çalışacağız.

Yıllardır tanıyıp sevdiğimiz denetim masası, ayarlar adında bir arayüzün arkasına alınmış. Daha çok Windows 8 tarzını yansıtıyor bu ayarlar kısmı.

Screenshot_1

Ancak kişiselleştirme ayarlarında gördüğünüz gibi olabildiği kadar kolay ve sade arayüzlerle tasarlanmaya çalışılmış her şey. Bu yönüyle Denetim Masasındaki karmaşaya yeni bir soluk getirmiş.

İncelemenin başından beri gördüklerime bakıyorum da, Windows bu sürümde sadece kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi konularına odaklanmış gibi geliyor. Sanki yine bir taraf (özelleştirilebilirlik ve görsellik) eksik kalmış.

Windows’un her sürümünde bir tarafta bir şey eksik oluyor. CEO hangi tarafta daha iyiyse o tarafı daha geliştirip, diğer tarafı olabildiğince boşluyorlar.

Belki de kullanıcıları yeni sistem geliştirme süreci içerisine daha çok katmalılar. Windows 10 içerisinde kendimi çok rahat kanepe ve yataklarla döşenmiş bir fanusun içinde hissediyorum

Windows 10’a ilk bakış incelememizi toparlayacak olursak. “Teşebbüs etmişler ama cesaret edememişler”. Yine de ilk izlenim Windows’un en iyi sürümü olduğu izlenimi veriyor ve bu sayede kullanılabilir olduğunu hissettiriyor.

Microsoft Windows 10 İnceleme – Bölüm 1

Microsoft Windows 10 İnceleme – Bölüm 2

Microsoft Windows 10 İnceleme – Bölüm 3

2 thoughts on “Microsoft Windows 10 İnceleme – Bölüm 4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *