Velespit veya Değil – Tüm Mesele Bu

Merhabalar,

Geçen sabahların birinde, bisiklet konusu ile ilgili bu yazıyı eklemiştim. Günlerdir yanımdan geçen her bisikletliye hayran hayran bakıyorum. İnsanların bloglarını okuyorum, hele ki o Youtube videoları yok mu? Özellikle Ahmet Coka’nın Hadi Ben Kaçtım isimli blogunu okuyunca daha da arttı isteğim. Video da tam olarak şurada. Hatta üşenmeden izlemek istersiniz diye buraya da koyuyorum.

Yalnız konuyu kesip şunu eklemek istiyorum, ilk kez kendine bir bisiklet almak çok zor bir iş, hangi çeşidi alacağımı tespit etmek kolay oldu ancak o tipi tespit ettikten sonra bütçeniz dahilinde, sizi mutlu ettirecek bir bisiklet seçmek hiç kolay değil. Günlerdir araştırıyorum ancak hala tam olarak bir karar veremedim. Aklımda olan markalarsa Btwin, Salcano ve Kron. Ancak dediğim gibi hala bir karar verebilmiş değilim.

Bir bisiklet sahibi olmak istememin temel nedeni, çocukluğumda, yazları ile özdeşleşmiş özgürce bisiklet sürmek hissini çok özlemem. İstanbullu çocuklar pek bilmez sanıyorum, bisiklet bir çocuğun özgürleştiği ilk andır. Yaş büyüyünce mahalle dar gelir. Mesafeler artar. Hele bir de çadırınız, tulumunuz varsa, bundan keyif alıyorsanız, internetten izlediğiniz videolara özenmeniz pek kolay.

Anayoldan çıkıp köylere girmek, istediğimde durup manzaranın keyfini çıkarmak istiyorum.

Ancak şuan planlarımda bir tutarsızlık var, dersleri vermek, staj yapmak, mezun olmak, okulu bitirmek, para kazanmak, bisiklete binmek ve yolculuk yapmak. Bunun için kendime en azından bir kaç yoldaş bulmak. Zaten beni zora sokan konular da bunlar.

Hayaller - Hayatlar
Hayaller

Diplomayı elime almak çok kolay. O kısma kadar bir problem yaşayacağıma inanmıyorum. Ancak çalışırken bisikleti kullanmak, istediğim yolculukları yapmak, gözüme imkansız gibi görünüyor. Bu noktada bir çıkış planı yapmam gerekiyor. Belki çalışma tempomu standartlaştırıp, evden para kazanmanın bir yolunu bulmam gerekli.

Buna henüz karar verebilmiş değilim, karar verdiğimde bu kararı mı da burada yayınlayacağım.

Kendinize iyi bakın, hayat bizi o kadar köşeye sıkıştırmış olamaz.

2 thoughts on “Velespit veya Değil – Tüm Mesele Bu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *