Saat 4:13 – Harekete Geç

Saat 1 gibi uyumak üzere yatağa uzandım. Uyku tutmayınca bilgisayarımı yanıma aldım ve aklıma gelen ilk kelimeleri arama motoruna yazdım “İzmir Foça bisiklet turu”

Bir süredir bisiklet süren, bisiklet üzerinde gezen insanlara karşı bir özenme vardı içimde. Kendimi gazlamak bugüne kısmetmiş.

3 saat civarında araştırma yapıyorum. Fena gaza gelmiş bir moddayım. İhtiyaçlarıma ait bir fiyat listesi yapıyorum bir yandan bir yandan da bisikletle gezen insanların bloglarına bakıyorum. Özememek elde değil. İstanbuldan yola çıkıp Çorlu-Edirne-Çanankkale yolunu tek başına alan bir gençten, şuan Ürdün turunda olan bir başka gence. Blogları gezdim. Forumlardaki bisiklet tartışmalarını okudum.

Neyse İzmir-Foça konusuna dönelim.

İzmir-Foça arası tur yapan pek çok insan varmış. Bornova’dan yola çıktığınızda 64 KM, Biçerova’da İzban’dan inip gittiğinizde (yanlış kalmadıysa aklımda) 24 KM. E insan tek kişi sıkılır tabii ki, ben de hemen bana suç ortağı olabilecek bir arkadaşıma mesaj attım. Gecenin ikisinde. Yarın sabah cevap atacaktır, bu gönderiyi güncelleyeceğim ona göre.

Hayalleri kurarken, aklıma şöyle bir şey dank etti. Seneye üniversiteden memnun olacağım. Bisiklet ve ekipman satın alıp, işe girdikten sonra yılda en fazla 15 gün kullanmak için her sene bir kıyıya mı koyacağım?

Aslında aklıma ilk gelen şey, uygulamalar yapıp Play Store üzerinden biraz para kazanmaya çalışmak oldu. En nihayetinde İstanbul’da yaşıyorum ve burada yaşamanın bedeli diğer kentlere göre biraz daha yüksek. Aylık 1000$ civarında bir kazan sağlayamazsam hayatta kalıp bu gezilerimi finanse etmem çok zorlaşacak.

Kışlarını çalışarak geçirip bahar sonrasında bu turları yapmak daha mantıklı geliyor. Kışları ürettiğimi yazın kullanmak ve gelecek kışın üretimine kendimi hazırlamak.

Neyse sanırım diyet ile birlikte bende başlayan değişim kendini dışa vuruyor. (An itibariyle yaklaşık 8 kilo kaybettim)

Ne yazacağımı bilmeden başladığım bir yazıyı bitiriyorum. Genelde çok fazla doğaçlama yazı yazmazdım.

Bu defa da böyle.

 

Güncelleme: 5:39. Uyumadım, duşa gireceğim, yumurta kaynatacağım. Sonra (şanslıysam) Firuze’yi uyandırıp 7’deki adalar vapuruna yetişeceğim. Açık market de yok ama bir şekilde karper peyniri temin edip, Kabataş Vapur İskelesi önünden de sıcacık bir simit alıp vapurun üst katında çayla yiyeceğim. Ada vaktim geldi benim.

2 thoughts on “Saat 4:13 – Harekete Geç

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *