Blog Nedir ve Neden Blog Yazılır

Blog Nedir?

Blog nedir? sorusu ile başlamak daha doğru sanırım, blog şahıs ve kurumların internet ortamındaki günlükleridir.

Gün içinde düşünülenler, iş, güç, tatiller, şirketin teknoloji departmanı, hepsi bloglara yazılabilir. Üstelik bu sayede kişiler ve şirketler bilgil oldukları alanlarda paylaşım yaparak, bir adım öne çıkmayı başarmaktadırlar.

Blog yazmak kitap yapmak kadar olmasa dahi tarihe not düşmek anlamına gelebilir, tabii ki barındırıcı faturalarınızı düzenli ödediğiniz sürece!

Günümüzde gerek Google’ın Blogger gerekse WordPress.com hizmeti olsun, blog yazma işlemini ücretsiz ve çok kolay hale getirdi. Adını anmak istemiyorum ancak Medium da bu konuya daha sosyal bir yaklaşımla, blog yazarlarının sıklıkla kullandığı bir ağ halini aldı.

Evet blog yazmak kolay, bir blogun kurulması çok zor ve masraflı bir iş değil, üstelik ortalama bir yazım bilgisiyle çok kolay blog yazabilirsiniz.

Blog nedir sorusuna yanıt verdik. Ancak neden blog yazılır? Bu sorunun herkesçe ayrı bir cevabı var bunu biliyorum.

Benim açımdan blog yazmak, görüşlerimi ve tecrübelerimi paylaşmaktan fazlası değil. Daha fazlası olmasını çok isterdim.

Blog nedir?
Blog nedir?

Blog bu paylaşımı yapmamı sağlarken, bir yandan da kendi düşüncelerimi okumama ve nasıl değiştiklerini, haklı ya da haksız olduğumu anlamama katkıda bulunuyor.

Bir yazıyı başından sonuna kadar hazırlamak ve yazının yayınından sonra okunmasını takip etmek benim için harika bir şey. Size de blog yazmanızı ve bunu düzenli olarak yapmanızı tavsiye ederim.

İyi bir içerik oluşturmak hiç kolay değil, hele ki çalışan ve bu işe sürekli vakit ayıramayan biriyseniz, gerçekten zaman kısıtlaması insanın canını çok sıkıyor. Bir yazının planlanması, yazılması, düzenlenmesi gerçekten vakit alan şeyler. Üzerine eğilmediğiniz taktirde de, çok harika yazılar yazılamıyor.

Örneğin şuan benim elimde 2 tane çok büyük oradan bitmiş yazı dizisi var. Biri PHP biri big data üzerine. Ancak big data dizisinin, demlenip, yayınlanmasına daha çok var gibi görünüyor.

Göründüğü zaman değecek mi? Bunu hep okuyucular belirliyor.

Umuyorum, hep merak ettiğiniz, acaba yazmalı mıyım? sorusuna cevap verebilmişimdir.

2 thoughts on “Blog Nedir ve Neden Blog Yazılır

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *